Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter





Sambasim, DJ Yaneck, Senhor Efebo

SAMBASIM to grupa muzyczna powstała w Lublinie w 2003 roku. Początkowo był to projekt na bazie sound systemu, czyli łączenia pracy DJ-a i muzyków. Obecnie, formuła zespołu oparta jest na graniu i śpiewaniu muzyki na żywo. W składzie znajduje się 6 muzyków i wokalistka. Formacja prowadzona jest przez dyrygenta, który posługując się systemem znaków, aranżuje formę muzyczną podczas pokazu. Instrumentarium zespołu stanowią: surdo1 i surdo3 (duże bębny basowe) caixa (werbel) pandeiro (tamburyn) timba (conga) chocalho, ganza lub shekere (grzechotki) agogo (dzwonki) tamborim (malutkie bębenki o bardzo wysokim brzmieniu) repinique (bęben centralny dyrygujący) apito (gwizdek). Motywem głównym jest Brazylia, przeważa więc samba de enredo (uliczna samba z Rio de Janeiro) i pagode (piosenki oparte na rytmice samby), z nastawieniem na znane polskiej publiczności utwory jak np. „Magalenha”, „Mas que Nada” czy „Hymn Brazylijski”. Sambasim to mała „perkusyjna orkiestra”, bez instrumentów melodycznych, ale z dużą dawką śpiewu.

W składzie grupy znajdują się także DJ-e: Senhor Efebo i Ya-Neck, miksujący muzykę z płyt winylowych i CD od ponad 7 lat. W ich repertuarze odnaleźć można głównie styl „A, B, C” (Afryka, Brazylia, Cuba) połączony z brzmieniem nowoczesnej muzyki klubowej i grany w oryginalnych wersjach. Podczas imprez i koncertów, DJ Ya-Neck i Senhor Efebo grają również takie gatunki jak nu-jazz, latin beat, reggae, a także brazylijski funk oraz muzykę bałkańską.

Źródło: www.sambasim.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »




© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.